Unistuste maa
Island on paljude ilusate unistuste maa, oma eriliselt kauni keele ja kummaliselt puudutava muusikaga (mille hõrgud kõlad ka antud filmi täidavad). Paljude inimeste meelest on see maailma ilusaim riik, mille looduse vastuolude suurejoonelisus mõjub lämmatavalt kaunina ka kinoekraanil. Ilu, tundlikkus ja tehniline meisterlikkus, millega oma kodusaart on filmitud, on peadpööritavalt kaunis. Mis sul on, kui sa oled kõik maha müünud? - küsivad selle filmi autorid, kelle kodusaarele rajab globaalne suurkorporatsioon Alcoa ressursimahukaid alumiiniumitehased. Islandi looduse ainukordsus ohverdatakse kavala küünilise poliitkolonisatsiooni käigus maailmale, mille eesmärk on kasumi suurendamine olenemata sotsiaal-keskkondlikest tagajärgedest. Lubatud suurest majanduslikust „õnnest“ võisime kõik kuulda globaalse majanduskriisi alguses…
Nagu on filmist kirjutanud Fred Jüssi: „Imesid, mida muust maailmast tuleks kokku korjata kuid kestvatel rännakutel, võib Islandil näha ja kogeda mõne päeva jooksul. Lisaks nii mõndagi veel, mida ei leidu kusagil mujal. Tulevikus võibolla enam mitte, sest kolm tilka verd on antud. Temale. Tema nimi on majandus. Alumiiniumivabrikud Islandil kerkivad.“
Loodame, et see ajakohane film puudutab ka meid, üht teist, oma väärtuste otsingul, rikka kauni loodusega õnnistatud väikerahvast.
Filmi juhatab sisse Fred Jüssi