Herb ja Dorothy
„Herb ja Dorothy” räägib erakordset lugu postiametnik Herbert Vogelist ja tema abikaasast, raamatukoguhoidja Dorothy’st, kes lõid äärmiselt nappide vahenditega olulise kaasaegse kunsti kogu. 1960ndate alguses kui keegi ei mõelnud minimalistliku või kontseptualistliku kunsti kokkuostmisele, alustasid Herbert ja Dorothy tasapisi tänaseks maailmakuulsate, kuid tol korral veel tundmatute kunstnike tööde omandamist. Kogumise süsteem oli rangelt reglementeeritud: kogu Herb’i palk läks kunsti omandamiseks ning Dorothy sissetulekust pidi piisama äraelamiseks. Tööde valikul lähtuti kahest printsiibist: esiteks, meelepärase teose hind pidi olema vastuvõetav ning teiseks, mõõtmetelt selline, et mahuks ära nende ühe-magamistoaga Manhattani korterisse. Hoolimata sellistest piirangutest osutusid nad meisterlikeks kuraator-visonäärideks. Üle 4000 ühiku sisaldava kogu ehivad selliste kunstnike tööd nagu Sol LeWitt, Christo ja Jeanne-Claude, Richard Tuttle, Chuck Close, Robert Mangold, Sylvia Plimack Mangold, Lynda Benglis, Pat Steir, Robert Barry, Lucio Pozzi, Lawrence Weiner jt.
1992 aastal kinkisid Herb ja Dorothy suurema osa oma kollektsioonist National Gallery of Art’le Washingtonis.
Armas lugu kirest kunsti ja selle kogumise vastu. Ja nagu film näitab, et pea selleks olema Medicite või Rockerfellerite suguvõsast.
„Herb ja Dorothy” on pälvinud publikupreemia SilverDocs Filmifestivalil (2008), Philadelphia Cinefestil (2009), Hamptoni Filmifestivalil (2008), viimasel ka Golden Starfish Award’i.